Poznaj naszą technologię:

W oparciu o najnowsze technologie, nowoczesne maszyny i know-how tworzymy specjalistyczne skarpety funkcyjne, które zapewniają komfort i doskonałą termoregulację wilgotności i temperatury twoich stóp. 

Odkryj kolekcje skarpet Comodo.

Drytex Comfort

Drytex Comfort to wysokiej jakości tkanina techniczna, wykorzystywana m.in. w produkcji skarpet trekkingowych. Dzięki niej ubrania mają miękką, przyjemną teksturę, a to wielki postęp w porównaniu do dotyku z włóknami naturalnymi.

Funkcje: Rewolucyjna technologia tkaniny Drytex Comfort została zaprojektowana w celu zapewnienia ochrony przed ciepłem oraz wilgocią. Zastosowanie tej technologi zapewnia wysokie właściwości oddychające, a zatem Drytex Comfort jest specjalnym materiałem, który utrzymuje wilgoć z dala od skóry oraz zapewnia wyjątkowe uczucie świeżości.

Korzyści: Co więcej, Drytex Comfort jest trwałym i wytrzymałym mechanicznie materiałem oraz jednocześnie lekkim i delikatnym w dotyku. Odzież wykonana z wykorzystaniem przędzy Drytex Comfort zapewnia dobre samopoczucie i komfort podczas wykonywania ulubionych zajęć sportowych, co może przyczynić się do zwiększenia naszej wydajności. System odprowadzania wilgoci sprawia, że ubranie jest elastyczne i bardzo wygodne. To prawdziwa przyjemność nosić ubrania wykonane z tej rewolucyjnej przędzy.

Drytex Comfort

Polycolon

Polycolon – 100% polipropylen z najwyższej jakości przędzy polipropylenowej firmy Schoeller Austria.

Funkcje: Polycolon utrzymuje wydajność organizmu i suchość na dłużej; bez względu na to jak bardzo się spocisz doskonale odprowadza wilgoć i pot na zewnątrz. Jest bardzo lekki i wytrzymały. Jest to materiał hydrofobowy – chroni przed wodą i schnie bardzo szybko.

Korzyści: Dzięki zastosowaniu Polycolonu odnosisz wrażenie suchości i nawet gdy warunki nie są sprzyjające możesz czuć się w pełni komfortowo.

Polycolon

Drytex Thermical

Drytex Thermical to wysokiej jakości przędza techniczna, zapewniająca doskonałą oddychalność delikatnych i naturalnych tkanin.

Funkcje: Ten innowacyjny produkt pozwala na przepływ powietrza między skórą, a tkaniną. Po licznych badaniach opartych na mechanizmach regulacji temperatury ciała człowieka, stwierdzono, że ubrania produkowane z przędzy Drytex Thermical usuwają wilgoć, utrzymując skórę chłodną i suchą. Nie zatrzymują wilgoci, ponieważ cząsteczki wody zostają usunięte przez pory w tkaninie.

Korzyści: Ubrania produkowane z przędzy Drytex Thermical zapewniają ciepło, suchość skóry, ochronę i miękkość, będąc zarówno lekkie i wygodne. Dzięki tym właściwościom i odczuciom przędza Drytex Thermical jest odpowiednia do produkcji odzieży termicznej dla ludzi, którzy korzystają z takich ubrań w ekstremalnych temperaturach. Doskonałym przykładem na to są nasze górskie i narciarskie skarpety, dzięki którym masz gwarancje 100% komfortu i wygody podczas uprawiania sportów zimowych. Odzież z zastosowaniem tej przędzy może być noszona jako pierwsza warstwa – w kontakcie ze skórą, a jako druga warstwa – aby zapewnić ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto odzież ta jest odporna na rozciąganie i kurczenie.

Drytex Thermical

Drytex Wool

Drytex Wool to doskonała mieszanka włókien wełny – ze wszystkimi jej nieodłącznymi cechami – oraz włókna technicznego – dla uzyskania większego komfortu, szybszego wysychania i zmniejszenia wagi całej tkaniny.

Funkcje: Połączenie higroskopijnych włókien, czyli takich, które są podatne na wchłanianie wilgoci z włóknami technicznymi oznacza, że tkaniny Drytex Wool zapewniają świetną izolację termiczną, jak również większą wydajność produktu. Dzięki temu są one szczególnie odpowiednie do stosowania w niskich temperaturach oraz w mokrych warunkach, gdyż zapewniają komfort i ochronę przed zimnem.

Korzyści: Maksymalna ochrona i wygoda podczas uprawiania sportu lub w pracy. Główne zastosowania przędzy Drytex Wool wahają się od sportowej – specjalnie dedykowanej dla miłośników polowania i wędkarstwa oraz sportów górskich aż po produkcję ubrań roboczych – wykorzystywanych przez osoby pracujące w chłodniach i w wysoce ekstremalnych warunkach. Podsumowując, tkaniny z przędzy Drytex Wool są miękkie, lekkie, zapobiegają swędzeniu i stanowią świetną izolację cieplną.

Drytex Wool

Merino Wool

Merino Wool – naturalna wełna o najwyższej jakości, pozyskiwana z owiec rasy Merino. Przędza z merynosów charakteryzuje się wyjątkową miękkością, dzięki czemu  zapewnia wysoki poziom komfortu.

Funkcje: Wełna Merino zapewnia świetną izolację termiczną; w upalne lato ochładza skórę, a podczas mroźnych zim ogrzewa ją. A dzieje się tak dzięki temu, że w  strukturze włókna wełnianego zatrzymuje się dużo powietrza. Bez względu na rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej wełna izoluje i reguluje temperaturę. Pozwala zachować ciepło podczas mrozu i chłód podczas upału, a jednocześnie usuwa wilgoć, pozostawiając skórę suchą na dłużej.

Korzyści: Wełna Merino doskonale separuje wilgoć od skóry – jej higroskopijność jest najwyższa spośród wszystkich włókien. Bardzo popularna do produkcji skarpetek i odzieży outdoorowej jako, że znana jest z wysokiej jakości i wytrzymałości. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien – wełna z merynosów w znacznym stopniu redukuje nieprzyjemny zapach, który powstaje w wyniku osadzania się potu. W dodatku utrzymuje środowisko wrogie bakteriom. Stąd ceniona jest również w produkcji odzieży dziecięcej. Ponadto, wełna z merynosów charakteryzuje się bardzo dużą miękkością i puszystością, a jej włókna są niezwykle cienkie i sprężyste.

Merino Wool

Merino Wool Schoeleer

Wełna Merino – znana jest jako naturalne i trwałe włókno, gwarantujące miękkość i ciepło. W branży odzieżowej uznawana jest za produkt premium, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego ciała. Jak to możliwe?

Funkcje: Merynosy to gatunek owiec górskich, które żyją głównie na terenach o ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych – zimą temperatura spada do – 20 st. C, a latem dochodzi nawet do 40 st. C. Warunki, w jakich żyją owce merynosowe sprawiły, że wełna, która jest z nich pozyskiwana, posiada wyjątkowe cechy. Po pozyskaniu wełny od zwierzęcia, zachowuje ona swoje termoaktywne właściwości – pomaga zatrzymać ciepło, gdy jest zimno i ochłodzić się, gdy jest gorąco. Ten rodzaj wełny odprowadza wilgoć nie tylko poprzez szczeliny między włóknami, ale również wnikając w pory włókien, dzięki czemu nawet przy gęstym splocie pozwala naszej skórze oddychać.

Korzyści: Coraz bardziej wymagający konsumenci chcą wiedzieć  w jakich warunkach ich ubrania są produkowane. Chcą wiedzieć, jaki wpływ ma produkt na środowisko naturalne, na robotników, którzy je produkują, a w końcu na nich samych – jako klientów. Trwałość stała się ważną cechą produktu. Wełna ma powierzchnię łuszczącą, a jej włókna nie są rozmieszczone równomiernie, więc w przypadku, gdy włókna stykają się ze sobą mamy rozwarstwienie i z włókien powstają płaty. Ciepłe, wilgotne powietrze niestety zwiększa ten efekt. W celu uniknięcia takich sytuacji wełnę poddaje się obróbce. Schoeller jest producentem, który stworzył rewolucyjny proces umożliwiający obróbkę wełny bez użycia chloru. Ta innowacja jest efektem zaangażowania producenta na rzecz równowagi ekologicznej. Opracowany proces obróbki wełny – EXP Schoeller – spełnia najwyższe standardy. Proces „wolny od chloru” wykorzystuje mniej zasobów niż konwencjonalne procesy. W końcowym etapie uzyskujemy tkaninę, która jest miękka w dotyku, posiada niskie „owłosienie” i jest niezwykle lekka. Te cechy sprawiają, że ubrania wykonane z jej wykorzystaniem są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Merino Wool Schoeleer

Polipropylen Siltex

Polipropylen (Prolen) Siltex jest specjalnym, wysokiej klasy mikrowłóknem polipropylenowym, wzbogaconym o środek antybakteryjny zawierający jony srebra.

Funkcje: Jony srebra pozwalają ograniczyć rozwój bakterii i pleśni, jednocześnie redukując nieprzyjemne zapachy i utrzymując skórę w biologicznej równowadze podczas aktywności fizycznej.

Co ważne, zastosowanie środka antybakteryjnego do rdzenia włókna a nie na jego powierzchni sprawia, że możliwe jest zachowanie właściwości antybakteryjnych w wyrobach, pomimo ich wielokrotnego prania. Dzięki zastosowaniu tego środka – Polipropylen Siltex zapobiega powstawaniu przykrych zapachów, rozwojowi bakterii oraz zmniejsza ryzyko alergii.

Korzyści: Polipropylen Siltex jest lekki, wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. Ma właściwości antybakteryjne i antyzapachowe. Dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz i schnie bardzo szybko. Jest przyjazny dla środowiska i nie zwiera szkodliwych substancji.

Polipropylen Siltex

Climayarn

Climayarn to połączenie wełny Merino i  Polycolonu (polipropylen) – ma wpływ ocieplenia w zimnie i zapobiega przegrzaniu w czasie upałów.

Funkcje: Przędza na tkaniny ma funkcję regulacji temperatury w warunkach jej ekstremalnej zmienności. Ponadto, tkanina szybko wysycha i można prać ją w pralce mimo, że zawiera wełnę Merino.

Korzyści: Tkaniny wykonane z tych dwóch specjalistycznych przędz są termoaktywne i wyjątkowo odporne na przetarcia. Z tego względu, zdecydowanie nadają się do produkcji sportowej odzieży zimowej.

Climayarn

Bawełna

Bawełna – jako naturalne włókno celulozowe – jest obecnie najpopularniejszym włóknem naturalnym na świecie. Służy m.in. do wytwarzania miękkiej, oddychającej tkaniny. Uprawiana w około 80 krajach, bawełna jest jednym z najczęściej produkowanych roślin uprawnych  i co ciekawe używa około 2,5% światowej powierzchni gruntów ornych.

Funkcje: Włókna bawełny posiadają szereg odmiennych właściwości. Łatwo wchłaniają wilgoć, co sprawia, że ubrania z bawełny są komfortowe w czasie upałów. Ponadto, wysoka wytrzymałość na rozciąganie w roztworach mydła oznacza, że są łatwe do mycia.

Korzyści: Bawełna charakteryzuje się bardzo dobrą chłonnością, trwałością koloru i druku oraz możliwością prania jej w pralce jak również czyszczenia na sucho. Bawełnę cechuje także doskonała „oddychalność” oraz wytrzymałość na rozerwanie, czy ścieranie. Posiada również wysoką odporność na działanie światła, dzięki czemu materiał może posłużyć na dłużej.

Bawełna

Coolmax

Coolmax to zaawansowane technologicznie włókno poliestrowe przeznaczone głównie do produkcji bielizny termoaktywnej. Jego czterokanałowa budowa – opatentowana przez firmę Du Pont – zapewnia doskonałe właściwości takie jak: odprowadzanie potu na zewnątrz i jego odparowanie oraz doskonałą oddychalność.

Funkcje: Wyroby produkowane z włókna Coolmax zawierają oparty na jonach srebra środek antybakteryjny. Zapobiega on rozwojowi bakterii, które przyczyniają się do powstawania przykrego zapachu potu. Włókno to posiada znakomite właściwości hydrofobowe, dzięki czemu schnie bardzo szybko i nie przyjmuje nieprzyjemnych zapachów.

Korzyści: Skarpety z włókna Coolmax polecane są do codziennego użytku zapewniając wysoki poziom komfortu, jednak głównie przeznaczone są dla ludzi aktywnych. Możesz cieszyć się przyjemnym uczuciem suchości i przewiewności, nawet podczas najbardziej intensywnych treningów.

Coolmax

Thermolite

Thermolite to włókno, które zapewnia izolację cieplną i komfort podczas niższej temperatury. Świetnie sprawdza się w warunkach suchych jak i mokrych.

Funkcje: Zainspirowany przez Matkę Naturę, tak jak futro Niedźwiedzia polarnego zawiera tysiące drobnych pęcherzyków powietrza dla lepszej izolacji, tak samo technologia włókna Thermolite, złożonego z włókien kanałowych, zapewnia doskonałą izolację przy zachowaniu niskiej wagi. Materiał jest oddychający i schnie o 20% szybciej niż inne materiały izolacyjne i o aż 50% szybciej niż bawełna.

Korzyści: Włókno Thermolite dostarcza wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia ciepło przy jego niskiej wadze, i nawet wtedy, gdy jest mokre. Thermolite szybko odprowadza wilgoć na zewnątrz, aby utrzymać ciepło, suchość skóry i wygodę. Jest to bardzo wytrzymała tkanina, dzięki której zwiększa się komfort podczas wszelkich aktywności. Dodatkowo jest doskonałym materiałem do warstwowego ubierania się, ponieważ jest wygodny i lekki, co umożliwia większą ruchliwość.

Thermolite

Dri-Release

Dri-Release to nowoczesna, zaawansowana technologicznie przędza, która jest mieszanką opatentowanych włókien naturalnych i syntetycznych, łączącej w sobie najlepsze cechy obu powyższych. Ma wygląd klasycznej bawełny. Zadaniem tej przędzy jest utrzymać odzież chłodną, suchą, świeżą i wygodną – niezależnie od zastosowania.

Funkcje: Tkanina Dri-Release charakteryzuje się błyskawicznym odprowadzania potu z powierzchni skóry na zewnętrzną powierzchnię odzieży, gdzie wilgoć może efektywnie odparować. Tkaniny wykonane w technologii Dri-Release są odporne na zagniecenia i wytarcia. Ich dużym walorem jest również trwałość koloru, a więc nie „wypłukuje” się on wraz z upływem czasu. Ponadto wyroby produkowane z tej przędzy są miękkie i miłe w dotyku. Tkaniny z przędzy Dri-Release praktycznie w pełni neutralizują nieprzyjemne zapachy i nie odbarwiają potu – nie musimy się już martwić nieestetycznymi plamami pod pachami.

Korzyści: Tkanina Dri-Release wysycha bardzo szybko, w rzeczywistości schnie aż cztery razy szybciej niż bawełna. To zarówno oszczędność energii, ponieważ ubranie z tej przędzy będą spędzać mniej czasu w suszarce, jak i większa wygoda. Dodatkowo Dri-Release jest przyjazna dla środowiska, gdyż w procesie produkcji nie są stosowane żadne szkodliwe substancje chemiczne.

Dri-Release

Bambo Yarn

Bambusowe włókna celulozowe otrzymywane są z miazgi pędów bambusa i wykorzystywane do produkcji lekkich, oddychających tkanin. Włókno bambusowe jest bardziej miękkie niż włókno jedwabiu oraz posiada luksusową, błyszczącą powłokę.

Funkcje: Włókna bambusowe mają bardzo dobry współczynnik absorpcji wody, przez co wchłaniają i bardzo szybko odparowują pot. Pozwala to osobie korzystającej z bambusowych ubrań utrzymać komfort i suchą skórę przez długi czas. Tkaniny z włókien bambusowych pozwalają skórze oddychać podczas upałów, a także zachować ciepło w zimnych porach roku. Naturalnie jednak bambusowe tkaniny są chłodne w dotyku. Przekrój włókna bambusowego jest wypełniony różnymi mikro-szczelinami i mikro-otworami prowadzącymi do znacznie lepszej absorpcji wilgoci i wentylacji. Jest również możliwe utrzymanie ciepła w niskich temperaturach, ponieważ dzięki tym samym mikrostrukturom ciepłe powietrze zostaje uwięzione bezpośrednio na ciele.

Korzyści: Włókno bambusowe jest oczywiście antybakteryjne, przeciwgrzybicze i niezwykle przyjazne dla środowiska. Tkaniny są mocne, elastyczne i łatwe do barwienia – włókna bambusowe pozwalają wchłonąć barwnikom szybciej i głębiej, dając jeszcze lepszy i długotrwalszy efekt farbowania. Pozwala również chronić skórę przed promieniami UV.

Bambo Yarn

Anti mosquito

Anti mosquito – Materiał włókienniczy o tej funkcji jest poddawany wykończeniu środkiem przeciwko komarom. Środek ten może być stosowany do tkanin bez „psucia” ich właściwości. Dodatkowo posiada wysoką odporność na pranie.

Funkcje: Materiał z funkcją Anti mosquito wykorzystuje unikalną strukturę. Miliony mikroskopijnych „kapsułek” są osadzane na powierzchni materiału. Po zetknięciu z ciałem – nałożeniu ciężaru – kapsułki te otwierają się. Dzieje się tak w celu uwolnienia substancji o zapachu trawy cytrynowej, która działa jako środek odstraszający komary.

Korzyści: Anti mosquito to całkowicie naturalny środek, odpowiedni dla wrażliwej skóry i bezpieczny nawet dla dzieci. Zapewnia długotrwałą ochronę przed komarami, muszkami, kleszczami i ponad 3000 innych niepożądanych odmian gryzących owadów. Technologia ta została klinicznie sprawdzona, aby upewnić się, że jest to bezpieczny, nietoksyczny i antyalergiczny środek stosowany przeciwko owadom.

Anti mosquito

EXP

EXP – termin ten oznacza „EX – Pollution” lub unikanie zanieczyszczeń podczas procesu anty-filcowania. EXP to nowy, rewolucyjny proces Schoeller Spinning Grupa umożliwiający pranie wełny bez użycia chloru. Ta innowacja jest efektem zaangażowania producenta na rzecz równowagi ekologicznej.

Funkcje: Wełna ma powierzchnię łuszczącą, a jej włókna nie są rozmieszczone równomiernie, więc w przypadku, gdy włókna stykają się ze sobą mamy rozwarstwienie i z włókien powstają płaty. Ciepłe, wilgotne powietrze niestety zwiększa ten efekt. W celu uniknięcia takich sytuacji wełnę poddaje się obróbce. Opracowany proces obróbki wełny – EXP Schoeller – spełnia najwyższe standardy.

Korzyści: Proces „wolny od chloru” wykorzystuje mniej zasobów niż konwencjonalne procesy. W końcowym etapie uzyskujemy tkaninę, która jest miękka w dotyku, posiada niskie „owłosienie” i jest niezwykle lekka. Te cechy sprawiają, że ubrania wykonane z jej wykorzystaniem są bardzo wygodne w użytkowaniu.

EXP

Bluesign

Bluesign to system, który jest rozwiązaniem dla zrównoważonej produkcji wyrobów włókienniczych. System ten wyznacza wysokie standardy produkcji tkanin, tak by były one przyjazne dla środowiska.

Funkcje: System Bluesign podejmuje odpowiednie środki w celu minimalizacji zagrożeń dla środowiska naturalnego i ludzi. Pozwala na czystą produkcję, minimalizuje emisję i zapewnia bezpieczne produkty konsumenckie. Jego certyfikacja gwarantuje wykluczenie z produkcji tkanin, które mogą zawierać szkodliwe substancje, a przy tym zapewnia najwyższą jakość i funkcjonalność. Bluesign to znak, że na całym świecie surowe kryteria EHS tj.: ochrona konsumentów, emisja do wody, emisja do powietrza, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz wydajność zasobów – są spełnione.

Korzyści: Tkaniny, które są oznaczone znakiem Bluesign spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla środowiska i człowieka.

Bluesign
PLAKAT M-C ZAKOŃCZONY